Kubki reklamowe – z czego się je wytwarza?

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

Kubki to jeden z najpopularniejszych upominków reklamowych, który cieszy się ogromną popularnością wśród wielu firm, bez względu na ich wielkość czy branżę, w której działają. Produkty tego typu wręczyć można z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Walentynek czy urodzin firmy. Warto również zaopatrzyć w nie biurową kuchnię tak, aby korzystać mogli z nich zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające siedzibę przedsiębiorstwa. Kubki różnić mogą się od siebie między innymi pojemnością czy sposobem aplikacji nadruku na ich powierzchnię. Nie bez znaczenia jest jednak także materiał, jaki został wykorzystany do ich produkcji.Kubki reklamowe wytwarza się między innymi z ceramiki. Jest to bardzo ogólne określenie odnoszące się do naturalnych surowców, jakie powstały na skutek spalania. Słowo ceramika wywodzi się od greckiego „keramikos”, co oznacza glinę lub ziemię. Do wyrobu materiału ceramicznego wykorzystywana jest glina, skaleń, kwarc, tlenek, kaolinit, azotek, borek oraz siarczki rozmaitych pierwiastków. W zależności od jakości oraz składu, uzyskać można różne rodzaje ceramiki.

Kubki reklamowe produkowane są na przykład z kamionki, która stanowi połączenie gliny, piasku kwarcowego oraz szamotu. Szkliwiona kamionka jest odporna na działanie kwasów oraz nieprzesiąkliwa. Do jej atutów zaliczyć można również wysoką wytrzymałość. Z kamionki tworzy się jednak nie tylko kubki, lecz także talerzyki czy miski.

Niekiedy spotkać można także Kubki reklamowe tworzone z porcelitu, który wytwarzany jest z niskiej jakości surowców takich, jak kaolin czy skaleń. Tego typu wyroby wypala się w temperaturze 1325 stopni. Kolejny ze stosowanych do producji kubków materiałów to fajans, który jest najbardziej zbliżony do porcelany. Wykonuje się go z identycznych surowców, co porcelit czy porcelana. Stosowany tu kaolin cechuje się jednak nieco niższą jakością. Tego typu produkty są wypalane w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. Cechują się dużą kruchością i grubością. Są one bardziej nasiąkliwe od porcelany.